|
2001
|
NordLab Keski-Pohjanmaa
(4)
|
296,1 |
1480,4 |
28,0 |
103 |
257 |
59 €
|
|
2002
|
Juhannuskylän mankelitiimi
(3)
|
295,7 |
1478,4 |
37,0 |
103 |
257 |
59 €
|
|
2003
|
Penkkipeput Pohjanmaalta
(1)
|
295,5 |
1477,7 |
79,0 |
103 |
257 |
59 €
|
|
2004
|
Avucar team
(2)
|
295,1 |
1475,6 |
57,5 |
103 |
257 |
59 €
|
|
2005
|
KaMan Kiitäjät
(3)
|
295,1 |
1475,6 |
43,3 |
103 |
257 |
59 €
|
|
2006
|
Museovirasto
(3)
|
295,0 |
1474,8 |
32,3 |
103 |
257 |
59 €
|
|
2007
|
NORTH TRAIL BIKERS
(4)
|
293,9 |
1469,4 |
13,0 |
102 |
255 |
59 €
|
|
2008
|
Team Pirkka Omenamehu
(2)
|
293,7 |
1468,3 |
24,0 |
102 |
255 |
59 €
|
|
2009
|
Lappeenrannan ev.lut. seurakunnat
(5)
|
293,5 |
1467,6 |
17,2 |
102 |
255 |
59 €
|
|
2010
|
TeamMT
(4)
|
292,5 |
1462,4 |
24,8 |
102 |
255 |
59 €
|
|
2011
|
Monday Cycling
(6)
|
292,3 |
1753,7 |
23,2 |
122 |
305 |
70 €
|
|
2012
|
Wipak ja Biaxis polkee
(4)
|
291,5 |
1457,4 |
23,8 |
102 |
255 |
58 €
|
|
2013
|
Haminan kaupunki
(7)
|
291,1 |
2037,6 |
29,6 |
142 |
355 |
82 €
|
|
2014
|
Muuruveden Jyske 2026
(5)
|
290,1 |
1450,6 |
19,0 |
101 |
252 |
58 €
|
|
2015
|
Marinepalvelu Oy
(3)
|
290,1 |
1450,4 |
27,0 |
101 |
252 |
58 €
|
|
2016
|
Taito United
(11)
|
289,8 |
3188,2 |
16,0 |
223 |
557 |
128 €
|
|
2017
|
Yläneen demokraattiset pyöräilijät
(2)
|
288,5 |
1442,6 |
26,5 |
100 |
250 |
58 €
|
|
2018
|
Iloinen eläintarha
(7)
|
288,4 |
2018,6 |
23,9 |
141 |
352 |
81 €
|
|
2019
|
Pitkät pinnat
(3)
|
287,6 |
1438,2 |
38,0 |
100 |
250 |
58 €
|
|
2020
|
Neuvotili Oy
(2)
|
287,6 |
1438,1 |
23,0 |
100 |
250 |
58 €
|
|
2021
|
FC Potku-Mimmit
(7)
|
286,7 |
2006,9 |
29,4 |
140 |
350 |
80 €
|
|
2022
|
Faba
(13)
|
285,5 |
3711,5 |
17,5 |
259 |
647 |
148 €
|
|
2023
|
Maarian VPK
(6)
|
282,9 |
1697,3 |
10,2 |
118 |
295 |
68 €
|
|
2024
|
ILYA-Innostavaa Liikettä Yhdessä Ajaen
(1)
|
282,8 |
1414,0 |
36,0 |
98 |
245 |
57 €
|
|
2025
|
Synnärin muijat
(10)
|
282,7 |
2826,5 |
19,6 |
197 |
492 |
113 €
|
|
2026
|
Leppislarba
(3)
|
282,3 |
1411,3 |
31,7 |
98 |
245 |
56 €
|
|
2027
|
Grundium
(3)
|
282,2 |
1410,8 |
22,0 |
98 |
245 |
56 €
|
|
2028
|
Parhalahden kylä
(6)
|
281,2 |
1687,4 |
25,8 |
118 |
295 |
68 €
|
|
2029
|
Liljan Polkijat
(3)
|
281,2 |
1406,1 |
9,7 |
98 |
245 |
56 €
|
|
2030
|
Kaksitonnia
(1)
|
280,1 |
1400,5 |
88,0 |
98 |
245 |
56 €
|
|
2031
|
Avohuollon vispaajat
(3)
|
280,0 |
1399,8 |
29,7 |
97 |
242 |
56 €
|
|
2032
|
LL Häme
(3)
|
279,6 |
1398,1 |
31,3 |
97 |
242 |
56 €
|
|
2033
|
Kuusamon Cyklosporiinit
(9)
|
279,5 |
2515,2 |
33,6 |
176 |
440 |
101 €
|
|
2034
|
VeliMark
(7)
|
279,1 |
1953,7 |
9,6 |
136 |
340 |
78 €
|
|
2035
|
LC_Sastamala/Vammala
(4)
|
278,6 |
1392,9 |
23,3 |
97 |
242 |
56 €
|
|
2036
|
UOHelsinki
(4)
|
278,6 |
1392,8 |
12,3 |
97 |
242 |
56 €
|
|
2037
|
Kiinteistömaailma
(10)
|
278,4 |
2784,2 |
17,0 |
194 |
485 |
111 €
|
|
2038
|
Koskelan poppoo
(8)
|
278,2 |
2225,8 |
21,1 |
155 |
387 |
89 €
|
|
2039
|
KonkeliKööri
(4)
|
277,8 |
1389,1 |
15,8 |
97 |
242 |
56 €
|
|
2040
|
Oetk:n Nouseva Voima
(10)
|
277,8 |
2777,6 |
24,6 |
194 |
485 |
111 €
|
|
2041
|
Onnelan tsygääjät
(8)
|
277,2 |
2217,3 |
40,0 |
155 |
387 |
89 €
|
|
2042
|
Pyöräillään 2026
(6)
|
276,8 |
1660,7 |
22,5 |
116 |
290 |
66 €
|
|
2043
|
Mäntyharjun Virkistys
(5)
|
276,5 |
1382,4 |
18,4 |
96 |
240 |
55 €
|
|
2044
|
Tilineloset
(4)
|
276,1 |
1380,4 |
17,3 |
96 |
240 |
55 €
|
|
2045
|
Kemijärven Latu
(7)
|
275,7 |
1929,6 |
16,0 |
135 |
337 |
77 €
|
|
2046
|
MinSa
(1)
|
275,6 |
1378,0 |
36,0 |
96 |
240 |
55 €
|
|
2047
|
Anaika Wood Lieksa
(2)
|
275,0 |
1375,0 |
78,5 |
96 |
240 |
55 €
|
|
2048
|
Pohde Kotihoidon kiriät ketjut
(9)
|
274,6 |
2471,6 |
10,9 |
173 |
432 |
99 €
|
|
2049
|
lonelyteam
(1)
|
273,9 |
1369,7 |
82,0 |
95 |
237 |
55 €
|
|
2050
|
Hillitön kurvi
(2)
|
273,5 |
1367,5 |
56,0 |
95 |
237 |
55 €
|